Krepšelis

Krepšelis tuščias

Kokį čiužinį pasirinkti – viskoelastinį ar spyruoklinį?

Ekspertai sutinka, kad geras miegas yra vienas geriausių būdų palaikyti ir pagerinti savo sveikatą. Čiužinys yra didžiulis veiksnys, lemiantis mūsų gebėjimą gerai miegoti, tačiau daugelis žmonių nepastebi jo svarbos ir toliau naudoja čiužinį, kuris nesuteikia pakankamai atramos ir komforto.

vesta ciuzinys

Naujas čiužinys gali būti nemaža investicija, tačiau žengę šį žingsnį galėsite geriau miegoti ir džiaugtis produktyvia diena, gera nuotaika ir pamiršti nugaros skausmus, kuriuos gali sukelti netinkamas čiužinys. 

Tam, kad galėtumėte išsirinkti tinkamą čiužinį, šiame straipsnyje pateiksime aspektus, kuriuos reikia įvertinti renkantis naują čiužinį. 

Pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti renkantis naują čiužinį – įvertinti savo asmeninius poreikius. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į: 

  • Kūno tipą, kadangi nuo žmogaus kūno svorio priklauso skirtingų čiužinio savybių poreikis. Kuo sunkesnis žmogus, tuo kietesnis čiužinys jam reikalingas. 
ciuzinys mon-tana

Miego padėtį. Mėgstantys miegoti ant nugaros turėtų atsižvelgti į tai, jog tokia miego padėtis didžiausią spaudimą daro apatinei nugaros daliai. Jei čiužinys per minkštas, liemuo gali įsmigti giliau nei viršutinė nugaros dalis ir apatinė kūno dalis, o ši U forma gali sukelti įtampą. Jei čiužinys yra per kietas, apatinėje nugaros dalyje nebus jokio nedidelio išlenkimo. Todėl miegantiems ant nugaros geriausiai sekasi su vidutinio kietumo iki kietu čiužiniu, kurio kontūrai yra lengvi arba vidutinio sunkumo. Miegantiems ant nugaros puikiai tinka čiužinys Andora. Miegantiems ant šono – labiausiai tinka vidutinio kietumo arba vidutinio minkštumo čiužiniai, kadangi ši miego padėtis turi aštrius spaudimo taškus ten, kur kūnas yra plačiausias, ypač ties pečiais ir klubais. Ant per minkšto čiužinio šie taškai nukryps nuo likusios stuburo dalies. Ant per kieto čiužinio jie pajus poveikį tose vietose ir gali būti nesuderinami. Šią miego padėtį mėgstantiems tiks čiužinys Komfort arba Mon Tana 18. Miegantys ant pilvo turėtų rinktis kietą čiužinį – čiužinys Boston, kadangi jie, kaip ir miegantys ant nugaros, labiausiai spaudžia juosmeninę stuburo dalį. 

ciuzinys fortuna

Sveikatos būklę. Dulkėms alergiškiems žmonėms vertėtų rinktis hipoalerginius čiužinius, miego metu daug prakaituojantiems žmonėms – čiužinį su temperatūros reguliavimo funkcijomis. Hipoalerginėmis savybėmis bei temperatūros reguliavimo funkcija pasižymi čiužinys Fortūna

Šiuo metu yra ypatingai didelė skirtingų čiužinių pasiūla, tačiau populiariausiais išlieka spyruokliniai bei viskoelastiniai čiužiniai. Kyla klausimas, kurį iš šių čiužinių pasirinkti? 

Spyruokliniai čiužiniai labiausiai pasižymi savo ilgaamžiškumu bei pralaidumu orui, dėl to nekaupia drėgmės ir nepelija. Be kita ko, spyruoklinio tipo čiužiniai labai gerai sugeria judesius bei užtikrina tinkamą stuburo atramą. Spyruokliniai čiužiniai labai rekomenduojami tiems, kurie miegodami kenčia nuo stipraus prakaitavimo. 

Šiuo metu populiariausi spyruokliniai čiužiniai mūsų el. parduotuvėje yra: 

Čiužinys King Size

Čiužinys Austėja 

Čiužinys Epsilon

Čiužinys Epsilon

Viskoelastiniai čiužiniai pasižymi prisitaikymu prie kūno linijų, hipoalerginėmis savybėmis, sprendžia stuburo ir sąnarių problemas. Šiuo metu viskoelastiniai čiužiniai yra ypatingai paklausūs dėl savo savybių. Šio tipo čiužiniai yra ypatingai elastingi, poilsio metu leidžia raumenims visiškai atsipalaiduoti. Vis dėlto, tokie čiužiniai netinka daug prakaituojantiems žmonėms, kadangi jie yra labai šilti, todėl šio tipo čiužinius verta rinktis tiems, kurie nepatiria gausaus prakaitavimo miego metu, yra alergiški dulkėms, dulkių erkutėms arba patiria stuburo ir/arba sąnarių skausmus. 

Šiuo metu populiariausi viskoelastiniai čiužiniai mūsų el. parduotuvėje yra: 

Čiužinys Andora

ciuzinys andora viskoelastinis

Čiužinys Miglė

Čiužinys Miglė viskoelastinis

Čiužinys Hard

Čiužinys Hard viskoelastinis

Verta atkreipti dėmesį, jog paprastai po septynerių metų jums greičiausiai prireiks naujo čiužinio. Žinoma, tai priklausys nuo lovos medžiagų kokybės ir nuo to, kaip ją prižiūrėjote per daugelį metų. Gera priežiūra ir kokybiškos medžiagos gali prailginti gaminio tarnavimo laiką keleriais metais. Todėl įvertinkite, ar dabartinis čiužinys, vis dar tinkamas naudojimui ir pateisina jūsų lūkesčius. Jeigu ne – kviečiame išsirinkti naują ir mėgautis kokybišku poilsiu. 

Visus čiužinius rasite čia.