Krepšelis

Krepšelis tuščias

5 tendencijos ISaloni parodos kasdieniam gyvenimui

Garsioje Milano parodoje „iSaloni” galima sužinoti, kokia bus interjero mada netolimoje ateityje: čia kasmet susirenka pagrindiniai baldų prekių ženklai ir įtakingiausi dizaineriai.

Pasaulinė parodos tendencija – įsipareigojimas siekti tvarumo: dauguma parodoje dalyvavusių prekių ženklų pristatė sprendimus, pagamintus iš perdirbtų medžiagų, o gamybos metu susidarė kuo mažiau atliekų.

Pasidalinsime vizualine puse: audiniais, apdailai ir konstrukcijomis. Patariame atkreipti dėmesį į šias penkias tendencijas: visos jos puikiai tinka mūsų realijoms.

Tekstūriniai audiniai

Tapo aišku, kad dizainerių potraukis faktūriniams audiniams tik didėja.

Nėra madingos kompozicijos formulės, tačiau pastebimas ryškus susidomėjimas trimis audinių rūšimis: bouclé, faktūriniu burlapu ir dirbtiniu kailiu, primenančiu ėriuko vilną.

Lygios organinės formos

Tvarumo tendencija negalėjo nepaveikti parodoje eksponuojamų baldų, apšvietimo ir dekoro išvaizdos.

Daugelis prekių ženklų atsigręžia į natūralias formas, todėl netrukus visuose interjeruose bus galima rasti objektų iš vandenyje sumaltų akmenukų ar stilizuotų grybų kepurėlių.

„Pusti“ baldai ir sofos pupelių formos

Minkšti baldai, kurių artimiausiais metais nereikėtų praleisti pro akis, atrodo kaip šilta žieminė pūkinė striukė. Didesnės apimties, „pustos” formos – tai viršūnė!

Sofos ir kėdės su pupelių formos sustiprino savo pozicijas: vis dar madingiausios yra aptakios linijos ir apvalūs pagrindai.

Nesvarūs statiniai

Atrodo, kad visam laikui atsisveikiname su didelių gabaritų baldais. Jį keičia ploni stalviršiai, lazdos ir trapūs priekiai (žinoma, tik iš pažiūros).

Be to, balduose daug stiklo ir veidrodžių, kurie sustiprina dizaino nesvarumo įspūdį.

Matiniai paviršiai

Kita ryški tendencija dabartinėje Milano parodoje – baldai su matiniais paviršiais ir stalviršiais.

Nei metalo, nei akmens paviršiai nėra blizgūs. Mediena taip pat dažniausiai yra matinė. Puiku – mažiau pirštų atspaudų ir mažiau valymo laiko!