Shopping Cart

No products in the cart.

How do I choose a bed? Consider the following factors

Patogi ir komfortiška lova yra būtina norint gerai išsimiegoti, turėti sveiką stuburą ir gerai dirbti. Negalima pirkti lovą tik pagal jos išvaizdą. Renkantis lovą reikėtų atsižvelgti į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, funkcionalumą, medžiagas, matmenis ir stilistines savybes.

Ekspertų rekomendacijos padės jums išsirinkti tinkamą lovą, tačiau galutinį sprendimą, žinoma, priimsite patys, atsižvelgdami į savo pageidavimus.

Lovos dydis ir forma

Lovos dydis yra pagrindinis kriterijus renkantis lovą, nuo kurio priklauso, kaip patogiai žmogus miegos ir ilsėsis. Kokio dydžio lovą turėčiau pasirinkti? Čia taisyklė paprasta – didžiausia lova, kuri tilptų miegamajame, bet netrukdytų judėti.

Viengulės lovos gali būti nuo 80 iki 100 cm pločio, viengulės lovos – nuo 100 iki 120 cm pločio, dvigulės lovos – 140 cm (ekonominė versija), 160 cm (populiariausi modeliai), 2 m (dideliam šeimos miegamajam).

Standartinis lovos ilgis – 200 cm, tačiau virš dviejų metrų ilgio modeliai bus patogesni. 2,30 m ilgio „karališką” lovą rasite daug rečiau, tačiau šis variantas puikiai tiktų didžiuliame miegamajame užmiesčio dvare.

Svarbu atsižvelgti į tai, kad:

  • Čiužinio ilgis turėtų būti 15 cm ilgesnis nei Jūsų ūgis.
  • Tinkamas pločio nustatymas yra toks, kai asmuo gali gulėti ištiesęs rankas į šonus, netrukdydamas šalia esančiam partneriui. Viengulės lovos atveju naudotojo alkūnės turi likti čiužinyje.
  • Tarp lovos ir sienos ar kitų baldų turi būti paliktas ne mažesnis kaip 70 cm tarpas, kad būtų galima pasiekti lovą.
  • Lovos aukštis – toks kad galėtumėte patogiai atsisėsti ir atsikelti. Geriausia, jei keliai yra čiužinio viršutinio krašto lygyje.

Renkantis lovos formą patartina pirmenybę teikti klasikiniams stačiakampiams modeliams. Jei norite paįvairinti lovą, gali padėti originalios apdailos galvūgalio ir kojūgalio galvūgalis, ryški lovatiesė ir dekoratyvinės pagalvėlės.

Žinoma, ovalo, apvalios ir arkinės formos lovos atrodo įspūdingai, tačiau ant tokios lovos ne visada patogu miegoti, o patalynę įsigyti bus sunku – teks mokėti už siuvimo studijos paslaugas.

Rėmo pasirinkimas

Jei lova yra kokybiška, bet koks rėmas bus tvirtas ir ilgaamžis. Modeliai su atraminiais atlošais laikomi tvirtesniais, tačiau baldai su kojelėmis atrodo patraukliau.

Rėmo medžiaga

Tvirtas karkasas – tai ilgo baldo tarnavimo laiko garantija. Gamintojai lovas gamina iš įvairių medžiagų, todėl galite pasirinkti bet kokio biudžeto, stiliaus ir skonio lovą.

  • Brangiausias yra medžio masyvo rėmas. Jis pasižymi puikiomis išvaizdos ir eksploatacinėmis savybėmis. Kaina priklauso nuo to, kokią lovą pasirinksite – ąžuolo ir kitų kietmedžių mediena yra tvirčiausia ir ilgaamžiškiausia, medžio masyvas pagal šiuos rodiklius yra prastesnis, tačiau rėmo kaina yra daug mažesnė.
  • Metaliniai rėmai yra puikus pasirinkimas aukštųjų technologijų, provincijos ir klasikinio amerikietiško stiliaus akiniams. Gaminys yra labai patvarus ir ilgaamžis, tačiau visada šaltas liesti. Galima įsigyti suvirintų lovų, taip pat sudėtingų ir elegantiškų kaltinės geležies modelių.
  • MDF plokštės kainos ir kokybės santykis yra geras, todėl šios lovos tapo labai populiarios. Jie atrodo taip pat gerai, kaip ir mediniai rėmai, tačiau jų tarnavimo laikas trumpesnis.
  • Medinis karkasas yra pigiausias baldas, kuris ilgai netarnaus ir greitai sunyks. Be to, gaminant lakštines medžiagas gali būti naudojami klijai, kurių pagrindą sudaro formaldehidas – žmogui kenksminga medžiaga.

Lakštinio metalo karkasai gali būti laminuoti ir sėkmingai imituoti medieną ar akmens masyvą, taip pat jie gali būti dažyti, faneruoti, aptraukti audiniu ar ekologiška oda, todėl lovos atrodo patraukliai ir padidina jų vertę.

Lovos pagrindo pasirinkimo ypatybės

Kuri lova geriausia, priklauso nuo medžiagos ir konstrukcijos tipo.

Grotelės – plonos, lanksčios medinės arba plastikinės lentelės, kurios, veikiamos apkrovos, lankstosi (bet nelūžta) ir įgauna formą, suteikiančią ortopedinį efektą ir patogumą ilsintis asmeniui.

Metalinis tinklelis – jis gali būti minkštas arba standus, tarnauja apie 20 metų, tačiau neprisideda prie gero ir sveiko miego.

Spyruoklinis blokas – pagrindas, kuris jau seniai nebenaudojamas lovų konstrukcijoje, nes dėl jo lova tampa nepatogi naudoti.

MDF ir medžio drožlių plokštės konstrukcija – pasitaiko retai ir tarnauja trumpą laiką, greitai sunaikinama dėl netolygios apkrovos, kurią sukuria miegantis žmogus į pagrindo sritį.

Svarstant, kokią lovą pasirinkti miegamajam, patartina rinktis baldus su mediniu pagrindu be stalčiaus po apačia. Taip čiužinys gerai vėdinamas, o tai pailgina jo tarnavimo laiką ir apsaugo nuo pelėsio.

Galvūgalis

Matomiausias ir ryškiausias lovos elementas, kuris ne tik suteikia lovai puošnumo, palaiko pagalvę, bet ir leidžia patogiai sėdėti ant čiužinio žiūrint televizorių ar skaitant knygą. Geras pasirinkimas – lova su nedideliu kampu pasvirusiu galvūgaliu.

Lovų galvūgalių būna įvairiausių formų, fiksuotų ir nuimamų, kietų ir minkštų, kombinuotų, su lentynomis knygoms ir dekoratyviniams daiktams, įmontuotais stalčiais ir apšvietimu.

Jei lova stumiama prie sienos, atlošas gali būti pagamintas iš minkštų sieninių plokščių, medžio dailylenčių, dirbtinio akmens arba tapetų.